Yönetim Kurulu

1954 İzmir doğumlu olup, 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun olmuştur. 1976 yılında inşaat mühendisliğine başlayan Eskinazi, 1980 yılında aile mesleği olan tekstil ve konfeksiyon işine odaklanmaya başlamıştır. 1986 yılında Roteks Tekstil İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1993 yılında Spot Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1995 yılında Golden Halıcılık İhracat Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ, 1995 yılında Status Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketlerinin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2003 yılından 2018 ocak ayına kadar Ege Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracatçıları Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2 yıl süreyle TİM yönetim kurulu üyeliği, 2005 - 2018 yılları arasında İzmir Ticaret Odası Başkan Vekilliği de yapmış olup halen meclis üyesi ve Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birliği Başkanlığı devam etmektedir. 2011 yılından itibaren İsrail’in İzmir Fahri Konsolosluğu görevini sürdürmektedir.
1958 yılında Bergama’da doğmuş, 1979 yılında İzmir Ticari İlimler Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Cem Öztüre, inşaat malzemeleri satışı, kömür ticari, otomotiv bayilikleri yapmasını takiben 1989 yılında Öztüre Holding çatısı altındaki şirketlerde çalışmalarda bulunmuştur. 2005 yılından itibaren yönetim kurulunda yer alan Cem Öztüre, halen Minereks Dış Ticaret A.Ş. temsilcisi olarak yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Cem Öztüre Türk Amerikan İş Adamları Derneği ve Kordon Rotary kulübü üyeliği mevcuttur.
1962 yılında Akşehir’de doğmuş olup, 1980 yılında Maliye Bakanlığı bünyesinde vergi memuru unvanıyla devlet memuru olarak çalışma hayatına başlamıştır. Bu arada üniversite eğitimine devam ederek Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirmiştir. 1984 – 1986 yıllarında Maliye Bakanlığında yönetici yetiştiren Ankara Maliye Meslek Kursunda eğitim görmüş ve 1988 yılında İzmir Vergi Dairesi Başkanlığında Gelir Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır. 1994 yılında da İzmir Bornova Vergi Dairesine müdür olarak atanmıştır. 1997 –2002 yıllarında Çakabey Vergi Dairesi Müdürü görevini yürütmüş ve 2003 yılında emekli olarak devlet memurluğundan ayrılmıştır. Emekli olduğu 2003 yılında İhraççının bünyesinde çalışmaya başlayan Nurten Eskici, İhraççıda Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış, 02.01.2019 – 31.10.2019 tarih aralığında Şirketimizde “Danışman” sıfatıyla görev yapmıştır.
1961 İzmir doğumlu olup, 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. 1986 yılında Roteks şirketinin kuruluşunu gerçekleştirmiş olup, 1993 yılında da Spot Tesktil’in kuruluş işlemlerini tamamlamıştır. 2003 yılında Roteks Grubuna bağlı Status Tesktil A.Ş.’yi tekstil ve konfeksiyon sektörüne ihracat aracılık hizmetleri veren şirket haline getiren Hazan, 2005 yılında Status’ün Pergamon ile birleşmesi işlemlerinde bulunmuştur. 2010 yılında Agropol şirketinin kuruluşunu gerçekleştirmiş olup, Agropol’de yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam etmektedir.
1971 doğumlu olup; 12 yılı Şube Müdürlüğü olmak üzere toplamda 21 yıl İzmir’in farklı bölgelerinde karma şubelerde Bankacılık yapmıştır. Bütçe ve stratejik planlama, Kredi pazarlama, takip ve yapılandırmaları, satış yönetimi, insan kaynakları yönetimi çerçevesinde personel işe alım ve kariyer süreçlerinde performans takibi, yönetici sertifikasyon programları, şube açılışları, Alternatif dağıtım kanalları planlama ve süreç takiplerinde aktif rol almıştır. Eş zamanlı olarak son 5 yıl iç eğitmen; mentor ve yönetici yetenek havuzu belirleyicilerinden olmuştur. İzmir Ekonomi Üniversitesi ‘nde “Stratejik Yönetim “ ve “Kurum Kültürü “ dersleri vermiştir. Farklı eğitim firmaları için ticari ve kurumsal firmalara yönelik kişisel –kurumsal gelişim ve eğitim ihtiyaçları danışmanlığı yapmakta ve üst düzey yöneticilere eğitimler vermektedir. Firmaların kredi yapılandırmaları, yatırım ve işletme sermayesi için fon yaratma; kurumsallaşma faaliyetleri için organizasyon ve İnsan kaynakları alanında danışman olarak destek vermektedir. Finansal Okur –Yazarlık alanında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sertifikalı eğitmenidir. Kaviyer Projesi kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı, TOSYÖV ve Türkiye Bilişim Derneği’nin desteklediği Girişim Rehberleri Platformu üyesidir.